phone button
×
menu
rozwody i sprawy rodzinne

ROZWÓD

Przed zawarciem małżeństwa niemal każdy wkłada masę energii i zaangażowania w przygotowania do uroczystości ślubnych, wesela, w zorganizowanie oprawy, orkiestry itp. Z kolei kiedy jesteśmy na drugim biegunie związku, podczas procesu o rozwód – wiele osób popełnia błąd, nie zwraca uwagi na to by pójść do specjalisty, dowiedzieć się jak przebrnąć przez sprawę, jakie wnioski składać, ustalić czy warto np. walczyć o winę, jak określić władzę rodzicielską nad dziećmi, czy też sprecyzować kontakty. Uchybienia na tym etapie często będą bardzo trudne do naprawienia. Warto poszukać sprawdzonego, zaufanego prawnika, który pomoże pokonać tę drogę.

Nasza Kancelaria prowadzi bardzo dużo spraw rozwodowych, przez lata zdobyliśmy doświadczenie, które pozwala nam przewidzieć wiele scenariuszy i wybrać dla Klienta optymalne rozwiązanie.

Przed przyjściem na konsultacje warto zapoznać się z naszą ankietą, która jest do pobrania niżej. Dokument ten został opracowany w oparciu o pytania, jakie sędziowie zadają w trakcie rozpraw rozwodowych.

Wypełniona ankieta pozwala nam poznać szczegóły Państwa małżeństwa, jego problemy i ułatwia sporządzenie prawidłowego pozwu lub odpowiedzi na pozew, równocześnie Klient ma okazję już na tym etapie przygotować się do rozprawy rozwodowej.

Jeżeli mieszkasz za granicą, a chciałbyś się rozwieść w Polsce, to możesz to zrobić z powodzeniem z naszą pomocą – właśnie w tym celu warto też pobrać ankietę, wypełnić ją i odesłać na naszą skrzynkę mailową.

plik

DOKUMENTY DO ROZWODU

Chcąc Państwu umożliwić przygotowanie się do sprawy, niżej podajemy listę dokumentów, jakie mogą być potrzebne dla sprawy rozwodowej, oczywiście często trzeba też jeszcze inne dokumenty, ale najczęściej potrzebne to:

  • Odpis skrócony aktu małżeństwa (do wybrania w każdym Urzędzie Stanu Cywilnego lub za pomocą profilu zaufanego przez epuap)
  • odpisy skrócone aktów urodzenia dzieci
  • wyroki, ugody, postanowienia w zakresie alimentów, kontaktów, spraw rodzinnych, ustanawiające rozdzielność, skazujące za znęcanie – jeżeli takie były prowadzone miedzy małżonkami
  • umowa o ustanowieniu rozdzielności majątkowej (od notariusza tzw. intercyza), jeżeli była zawierana
  • dowody na potwierdzenie winy drugiego małżonka:
    - obdukcje,
    - zdjęcia i filmy,
    - nagrania głosowe z transkrypcją
    - wydruki wiadomości z komunikatorów, smsów,
    - raporty od detektywa
    - wyroki za znęcanie
    - dokumenty potwierdzające leczenie odwykowe, skazania,
    - listę świadków, jacy mają być przesłuchani na sprawie
  • zaświadczenia ze żłobka, przedszkola, szkoły – że dziecko tam uczęszcza, ze wskazaniem jakie jest tam czesne, koszty wyżywienia
  • zaświadczenia o zarobkach – najlepiej z ostatnich 3 lub 6 miesięcy, PIT-y za ostatni rok
  • potwierdzenia przelewu na rzecz dzieci – jeżeli rodzić dobrowolnie daje jakieś środki
  • dokumenty potwierdzające wydatki na dzieci i na własną osobę (rachunki za media, faktury za zakupy itp.)
  • dokumenty pokazujące zadłużenie wspólne małżonków

 

ROZWÓD W PYTANIACH I ODPOWIEDZIACH